01:11:49
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Kézilabda
... Elejére 2. lap 
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 19. 12:53 | Sorszám: 108
Sajnos nem láttam a mérkőzést, de ez a videó árulkodik a színvonalról. 'A gól"-t sokáig fogják mutogatni:
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 19. 08:35 | Sorszám: 107
Mikler Roli egy korszakos zseni.
(És magyar)
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 18. 18:09 | Sorszám: 106
A Győr után ma a Szeged nyerte meg a férfi EHF kupa négyes döntőjét Berlinben. Még egy négyes döntő lesz idén, két hét múlva a Veszprém játszik a BL-ben Kölnben.

A Szeged meccsét a helyszínen tekintette meg a névadó szponzor tulajdonosa, aki remélem mlsz elnökként is átél valamikor hasonló sikereket.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 06. 13:36 | Sorszám: 105

... www.facebook.com/photo.php?fbid=822150477812330&set=a.152869158073802.34195.1 ...
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 05. 18:35 | Sorszám: 104
Ez is kemény lett
http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/noi-kezi-bl-az-unneplo-gyoriek-atgazolta ...

Avagy sok lúd(liba) disznót győz.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 05. 08:45 | Sorszám: 103
Már megszokottá váló kemény, helyenként durva mérkőzésen különösebb izgulás nélkül simán lett BL-győztes a Győr csapata. Gratula.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 04. 19:57 | Sorszám: 102
A Győr magabiztosan nyerte a Budapesten rendezett BL négyesdöntőt, ezzel megvédte a címét.
A döntőben a hatszázezres Montenegro kirakatcsapata, a Podgorica volt az ellenfél.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 01. 09:45 | Sorszám: 101
A múlt hétvégi Veszprém-Plock BL mérkőzésről, a Lengyel Magyar barátság jegyében.
https://www.youtube.com/watch?v=6QIZL8qfK8I
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 10:27 | Sorszám: 100
Hja, van az úgy, hogy semmi se jön be. Tíz percig bealudtak, nem jött be semmi, amazoknak meg minden. És akkorra el is dőlt a meccs. Dobtak 32 gólt a franciáknak, arra se képes akárki. Csakhogy. Mondom a jányomnak meccs közben, te figyu, ha én védenék a dánoknál, ugyanennyi lenne az eredmény.
A legrosszabbkor jött nekik a holtpont, a döntőben. Mondjuk, ezek a franciák tegnap megverték volna a 7 Csáknorriszból álló ellenfelet is.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 10:02 | Sorszám: 99
Hatalmas égés volt 13000 tapsikoló szurkoló és a királyi pár előtt. ( szerintem a horvátok elleni elődöntőben megtólták őket a bírók)
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 08:38 | Sorszám: 98
Kézidöntő: a dánok alaposan leszerepeltek önbecsülésből, önértékelésből, mentális képességekből. Francia iskolajáték dán kísérettel. Feltartott kézzel.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 23. 11:29 | Sorszám: 97
"..Hát persze, adja át, ha át tudja adni." Igen.Viszont 'olyan manus NE JÖJJÖN, aki nem tudja "átadni"! Csak olyan, aki ÁT TUDJA, vagy legalábbis bízik, és hiteltérdemlően bízik abban, hogy át tudja adni.
Azok a magyar ú.n. "edzők" meg "szakemberek" pedig, akik nem hajlandók az okosabbtól tanúlni, azok menjenek el tököt kapálni, vagy 'ilyesmi--s ne rontsák a levegőt!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 23. 11:05 | Sorszám: 96
Hát persze, adja át, ha át tudja adni. Mért is ne. Abban is benne lennék, hogy egy neves külföldi edző (Wilbeck úgyis abbahagyja, pl. ő is jó lenne) afféle emsterkurzust adjon a magyar edzőknek.
Persze tudom, a mi edzőink vannak annyira gőgösek, hogy egy se menne el. Méghogy ő tanuljon valakitől, piha.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 23. 10:53 | Sorszám: 95
"..a kézilabdában MUSZÁJ külföldi, lehetőleg skandináv kapitányt alkalmazni, mert arrafelé a legerősebbek mentálisan, és úgy látszik, ők rá is tudják testálni a csapatra a szellemiségüket."
Talán a Bibliában van, hogy az "éhezőnek NEM HALAT KELL ENNI-ADNI, HANEM MEG KELL ŐT TANITANI HALÁSZNI!"
Ezért NEM(!) értek egyet--TELJESEN(!)-- azzal amit a fenti, általam is kiemelten idézett mondatrészben Ön megállapított.Persze mint ELSŐ MEGOLDÁSI LÉPCSŐFOKOT el tudom fogadni.De csakis és kizárólag akkor, ha az a bizonyos "skandiáv kapitány", akit "alkalmazni" óhajtunk, AZÉRT IS(!) jönne, hogy megtanítsa "azt" a bizonyos --nevezzük így--MENTÁLIS ÁLLHATATOSSÁGOT--a leendő magyar kapitányoknak. Mert ha csak azért jönne, hogy "egyszeri jelleggel" átadja a skandináv tulajdnságot egy csapatnak, oszt' utánna bakfitty, AKKÓ' INKÁBB NE IS JÖJJÖN!!! Én ezért is nem vagyok 'olyannyira elolvadva" a szegény Karl Eric Böhn-től, mer' eredetileg ő csak jött a csaja--Heide Löke--után Győrbe.'Most--nem most, hanem már vagy egy 3/4 éve--meglett a baj, most ott állunk mi is meg Ő is "megfürödve".....
Ez NEM BIZNISZ--hogyúgymongyam.Persze szívből kívánnám Böhn-nek, hogy minimum NE HALJON MEG, de méginkább: GYÓGYULJON MEG!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 23. 10:16 | Sorszám: 94
De biz, az önbizalom, önbecsülés meg effélék valamennyire biztosan kultúrafüggők. A vikingek Vörös Erikig meg Beowulfig visszamenőleg hihetetlenül jó stressztűrők és akkora tartás van bennük mint egy mammutfenyő. Ettől még nem jobbak vagy rosszabbak másoknál, de ez a tulajdonságuk alkalmasabbá teszi őket némely tevékenységekre, mint pl. a kézifoci.
A nyelvi probléma az valós, de Bőn is megoldotta valahogy.

Sérült embereket minek kivinni egy EB-re?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 23. 10:06 | Sorszám: 93
Szerintem itt nem a külföldi/hazai tekintetben van a törésvonal, bár a norgéktól el lehet tanulni, hogy nem idegeskedik agyon magukat. Én inkább a kicsit belterjesé vált edzői körforgást okolom, illetve a kockázatvállalást hiányolom. Az első meccsen a spanyolok ellen rögtön tele gatyával álltunk ki.
Másrészt én nem esik jól, ha egy válogatott edzője idegen nyelven próbál lelkesíteni. Lehet külföldi, de azért tudjon ennyit magyarul.
Mocsai jó szakember, de most nagyon a kötelezőre ment, meglegyen a nyolc közé jutás, és akkor minden rendben van.
Pedig ez nincs így, kézilabdában azért elég kevés ország közül kell a nyolc közé jutni. (persze ha az aranylábúak itt tartanának, hát a vállukon vinnék a szurkolók őket az eb-re)
Ráadásul a fiúknál most van egy nagyobb luk, a harmincasok utáni generáció hiányos.

A tegnapinak a vége szégyenletes volt. Mert ez az osztrák csapat nem egy világverő. Átlövő játék teljesen hiányzott, a jobblövők közül Nagy sérült, Ancsin lesérült, és Mocsai szerintem nem volt teljesen egészséges a műtétje után, nagyon húzta a lábát, és nem is ugrott fel.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 23. 08:51 | Sorszám: 92
Egyetértek. A mentális felkészítés hagyományosan rossz. Annyira jó volt látni Böhn mester kezenyomát a női csapaton (amíg ott ült a kispadon), és annyira meglátszott legutóbb, hogy már nincsen ott. Az ő példájából világosan látszik, hogy a kézilabdában MUSZÁJ külföldi, lehetőleg skandináv kapitányt alkalmazni, mert arrafelé a legerősebbek mentálisan, és úgy látszik, ők rá is tudják testálni a csapatra a szellemiségüket.
Böhn Mesternek nagyon sok kitartást és erőt kívánok az utolsó meccsére, nagyon nagy és jó embernek tartom.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 23. 07:52 | Sorszám: 91
Annyira dühít a tegnap látott "meccs", hogy nem is szólok.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 23. 06:20 | Sorszám: 90
Elővett bennünket magyarokat újra a szokásos magyar sportbetegség(-ek sora):
1.) A kitartás hiánya;
2.) A "süllyedő hajóról" való "elhúzás"-eltávozás kényszere;
3.) Összeroppanás az igazi utolsó, valóban reálisan lényegretörő pillanatokban.
NEM IGAZ, HOGY SPORTPSZICHOLÓGIAILAG NE LEHETNE EZT A BAJT "KIKEZELNI".
MIÉRT CSAK NEKÜNK FÁRASZTÓ A NAGY TORNÁK VÉGEFELÉ JÁTSZANI?
NEM EGYFORMÁN "SÁROS A PÁLYA" MINDEN CSAPATNAK?
Mindezt azért bátorkodom megkérdezni, mert a "fenti szempontokból" szemlélve--MÉG MINDÉG, és a tegnapiak ellenére is a kézilabdában a legjobb a helyzet--más sportágakban; kosárlabdában, fociban még ennél is sokkal rosszabb.
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 22. 10:14 | Sorszám: 89
Rövidhír: Ancsin nem játszhat, helyette Zdolik Bence kapott behívót.
Rossz. Egyre rosszabb...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 22. 09:05 | Sorszám: 88
FÉRFI KÉZILABDA-EB, DÁNIA
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ (január 22.)

I. CSOPORT
16.00 Macedónia–Spanyolország (Tv: Sport 1)
18.15 Ausztria–Magyarország (Tv: M1)
20.30 Dánia–Izland (Tv: Sport 1)

 
AZ I. CSOPORT ÁLLÁSA
1. Dánia 4 4 – – 121–102 +19 8
2. Spanyolország 4 3 – 123–113 +10 6
3. Izland 4 2 1 1 117–114 +3 5
4. MAGYARORSZÁG 4 1 1 2 109–114 –5 3
5. Macedónia 4 1 – 3 95–110 –15 2
6. Ausztria 4 – – 4 104–116 –12 0
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 22. 09:02 | Sorszám: 87
Utolsó előtti mérkőzésünk az EB-n ma este.

Idézet:
hárman is fertőzéssel küzdenek, és nem tudni, hogy közülük ki, mennyire lesz terhelhető. Ancsin Gábor kisebb sérüléssel bajlódik, a kedd esti tréninget ennek fényében kihagyta...


Fentiek, valamint a nagyobb arányú győzelmi kényszer terhével lépünk pályára.
Nem lesz könnyű, hajrá Fiúk!
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 21. 10:40 | Sorszám: 86
Inkább kilenc gólt, mert az egymás elleni eredmény miatt a több dobott gól is számít(ana). Abban Izland jobban áll. Érzésem szerint 6-7 góllal kellene az osztrákokat verni (ez az, ami szerintem nem fog menni), s bízni abban, hogy a dánok presztízsmeccset játszanak. Én most a fiúkat egy nagyon szoros győzelemre tartom esélyesnek, s maradunk a 4. helyen.
De mivel magyar vagyok...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 21. 10:27 | Sorszám: 85
Izlanddal szemben -8 a gólkülönbség, ezt kéne ledolgozni. Ők a Dánok ellen, mi az Osztrákok ellen játszunk. Nem könnyű.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 21. 07:58 | Sorszám: 84
A tegnap játszó dánokat le lehetett volna győzni. Bosszantó hibákat vétettünk, ezek nélkül kiélezett és akármelyik oldalra billenő meccset láthattunk volna. Ettől függetlenül sokkal rosszabbra számítottam.
Holnap kell nagyon odafigyelni, bármilyen arányban is, de győzni kell!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...